Kā izmantot lietotni
Lietotnē „Valodas konsultācijas: elektroniskā datubāze”, meklētājā ierakstot vaicājumu, iespējams vai nu to meklēt gan jautājumu šķirkļos, gan avotos, vai izvēlēties meklēšanu tikai jautājumos vai tikai avotos, izvēloties attiecīgo filtru blakus izvēlnei „Meklēt”. Atrastajos rezultātos pirmajā lapā tiek rādīts līdz pieciem jautājumiem un līdz 10 avotiem.Atrastais jautājums rādās sakļauts – uzklikšķinot uz bultiņas jautājuma joslas labajā pusē, tas tiek izvērsts: parādās atbilde, avoti un lingvistiskās tēmas, pie kurām jautājums pieder.Lai redzētu vairāk rezultātu jautājumos, var klikšķināt uz „Visi rezultāti” zem jautājumiem, savukārt, lai redzētu vairāk rezultātu avotos, – uz „Visi rezultāti” zem avotiem.


Ja zem jautājuma šķirklī sniegtās atbildes norādītais avots ir aktīvs, uz to noklikšķinot, jaunā cilnē tiek atvērts, piemēram, elektroniskais izdevums, vārdnīca vai tīmekļvietne.
Uzbraucot ar peli uz lingvistiskās tēmas, var redzēt pilno „tēmas ceļu”, tas ir, visas lingvistiskās apakštēmas, pie kurām pieder jautājums.Uzklikšķinot uz lingvistiskās tēmas, tiek parādīti visi jautājumi un avoti, kuri pieder pie šīs tēmas.
Jautājuma šķirkli ir iespējams arī izprintēt PDF formātā vai arī dalīties ar tā saiti, šķirkli atverot jaunā logā.


Sadaļā „Lingvistiskās tēmas” redzams visu lingvistisko tēmu saraksts. Spiežot uz bultiņas, iespējams paplašināt un redzēt to apakštēmas, bet, klikšķinot uz jebkuras lingvistiskās tēmas, tiek atrasti visi jautājumi un avoti, kas pieder pie attiecīgās lingvistiskās tēmas.